FREEDOM

Novinka leto 2016 - Elektrický TRIKKE – FREEDOM

Trikke Freedom je nový unikátny model pre život v meste. Prídeš s ním všade načas a ..... nespotený. Ideálny je tiež na medzimestkú dopravu (Trikke Freedom – vlak/bus - Trikke Freedom). Je ľahký a skladateľný. Je určený pre ženy a mužov každého veku. Najväčší problém je s tým, že keď sa Trikke Freedom dostane do rúk potomstva – tak už ho nechcú vrátiť, ale „musia“ ho stále používať.

UČENIE

Učenie na Trikke Freedom? Maximálne 10 sekúnd - staneš a ideš – tak ako na iných Trikkoch. Žiaden stres, iba pocit bezpečného ovládania a radosť z jazdy – máš tri kolesá. Jazda na Trikke Freedom je čistý carving – ako na lyžiach, celé telo sa prirodzenie nahýňa do smeru jazdy.

JAZDA

Jazda po komunikáciách? Si vyššie ako na bicykli, máš prehľad na ceste, si viditeľný učastník cestnej premávky lebo stojíš.
Trikke Freedom je v kategórii bicykel a preto s ním môžeš aj na cyklochodníky. Bezpečne prekonáva nerovnosti na okrajoch cesty – 3 kolesá ťa nikdy nesklamú. Výborná manévrovateľnosť. Pri stání na semafóre nemusíš z Trikke Freedom schádzať – lebo bezpečne stojíš.
Jazda na Trikke Freedom „veľmi pomalým krokom“ je prirodzenou bezpečnou formou jazdy a nemusíš z neho schádzať. Preto je Trikke Freedom bezpečný aj pre iních ľuďi a deti okolo Teba.

Ako sa obliecť na jazdu Trikke Freedom? Trikke Freedom nie je citlivý na extra garderóbu. Normálne znesie šaty a vysoké opätky, alebo oblek s kravatou a lakovky. Tak budeš mať vždy štýl a úroveň. Kabelka, alebo PC do kabely si prehodíš cez plece, a ešte je možně si dokúpiť sieťku, ktorá je umiestnená pod tebou – na ráme Trikku – tam sa dá všetko bezpečne uložiť a upevniť (aj menšie nákupy). A čo dážď? Najlepšie je stáť na Trikke Freedom v dlhej pláštenke - a si „v suchu“.

Ako dlho sa dá jazdiť na Trikke Freedom? Na jedno nabitie batérie možno prejsť 15 – 20 km v závislosti od váhy jazdca a profilu cesty. Máš do práce viac? Do vlaku alebo na autobus sa odvez, a keď vystúpiš, tak môžeš pokračovať. Trikke Freedom je ľahko skladateľný, a možno ho vziať do dopravného prostriedku. Zaberá miesto asi ako vak s golfovými palicami. To na biku nedáš.

Trikke Freedom je ľahký, má tichý chod motora, možno ho vybaviť dodatočným osvetlením a odrazkami ako bicykel. Diódy ukazujú stav nabitia batérie. V prípade potreby si pomáhaš nohami a pohybom celého tela a tým zvyšuješ dojazd.

FREEDOM A FITNES

Trikke Freedom a fitnes – to sú dve neoddeliteľné veci. Trikke Freedom je hybrid, čo znamená, že môžeš jazdiť na ňom len na elektrický pohon, alebo len na „manuálny pohon – proste makáš“, alebo kombinovane a pomáhaš pohybom svojho tela elektrickému motoru a tým zvyšuješ aj svoju rýchlosť a dojazd. Pri pohybe na Trikke Freedom posiluješ a zapájaš do pohybu celé telo, lebo pohyb vychádza od nôh až po ruky a spevňuje sa celé stehenné, krížové a chrbtové svalstvo, hlavne vnútorné svaly.
Kolenné kĺby netrpia rovnako ako na bicykli a ne máš na nich „rázy“. V prípade že máš boľavé kolená, umiestnenie nohy na platforme Trikku umožňuje nájsť takú polohu, ktorá ti pomôže v tom, že ťa nebudú bolieť. Telo prijazde je nachýlené mierne dopredu, a je celé vzpriamené a nohy sú vystreté. Váha sa rozkladá na ruky (držia riadidlá) a na nohy. V zátačkách je váha tela je vždy na vystretej vonkajšej nohe (presne ako carving na lyžiach) a vnútorná noha je odľahčená. Tento pohyb je prirodzený, hlavne pri vyšších rýchlostiach a pri fitnes tréningu. (Pozri manuálne Trikke – je štúdia inštitútu z Haagu)

TECHNICKÉ PARAMETRE 

Opis:

Parametre:

Elektrika:

Výkon:

Dojazd a rýchlosť závisí od hmotnosti jazdca, terénu, veru a štýlu jazdy. Odporúčame maximálny tlak v pneumatikách 5,5 MPa.